טלפון - 072-3355411

החזרי מס בגין הפסקת עבודה

הפסקת לעבוד אפילו חודש אחד? יתכן מאד שמגיע לך החזר מס על כך!

רוב השכירים אינם יודעים אבל כל הפסקה שהיא ברצף העבודה יכולה לזכות אותם בזכות של החזרי מס בגין הפסקת עבודה. זה קורה בגלל שמס הכנסה גובה את הסכום השנתי של העובד לפי חישוב מראש, ואם בפועל לא היתה משכורת בחודש מסוים, מגיע לו החזר על הגביה.

בכתבה שלפנינו נבהיר באלו מקרים אפשר לקבל החזרי מס בגין הפסקת עבודה, ומתי זה רלוונטי.

 

הפסקת עבודה

הפסקת עבודה לצורך קבלת החזרי מס בגין הפסקת עבודה נחשבת בכל המקרים הבאים:

  • עובד שפוטר ממקום עבודתו וקיבל מכתב פיטורין מן המעסיק. לאחר הפיטורין אין לו תלוש משכורת.
  • עובד שהתפטר מעצמו מכל סיבה שהיא, כלומר הוא הפסיק להיות מועסק בעבודה נוכחית זו.
  • עובד ששהה פרק זמן מסוים ללא עבודה, ולא קיבל תלוש משכורת לפחות על חודש אחד במהלך שנת הכספים.
  • עובד ששהה בפרק זמן של חופשה ללא תשלום מכל סיבה, בין אם בעקבות אילוצים במקום העבודה או בגלל מצב אישי. בכל מקרה בו העובד לא היה מועסק, נחשבת לו התקופה כתקופה של הפסקת עבודה.
  • אשה שהאריכה את תקופת חופשת הלידה שלה והיא בעצם במצב שנקרא "חופשה ללא תשלום". לאחר שהסתיימו ימי חופשת הלידה של הביטוח לאומי והיא עדיין לא חזרה לעבודה.
  • יציאה לשנת שבתון. בשנה זו מקבל העובד את משכורתו מחברת הגמל או הפנסיה, ולא מן המעביד. אין לו תלושי משכורת בתקופת שבתון ולכן גם שנה כזו נחשבת כתקופה של הפסקת עבודה לצורך בקשת החזרי מס בגין הפסקת עבודה.

כדאי לציין כי מרבית העובדים ימצאו את עצמם קשורים לקטגוריה זו או אחרת, במהלך שש השנים האחרונות שהם עבדו. די בחודש אחד בו לא קבלו משכורת כדי להיות זכאים לקבלת החזרי מס.

 

חישוב המס

בעקרון, מחשבים את המס בצורה כוללני ולא באופן מציאותי. כלומר, לא מחשבים את ימי העבודה של העובד בפועל ועל פיהם מנכים ממנו מס, אלא מחשבים זאת בחישוב שנתי.

איך עושים את זה?

חשב השכר של המעביד מסכם את סכום המשכורת החודשית של העובד ואחר כך מחשב את מדרגות המס שהוא צריך לשלם. מדרגות אלו מחושבות על פי ההכנסה הכללית, מצב אישי, מספר ילדים, גיל הילדים, איש או אשה וכו'. לאחר חישוב זה הוא מקבל סיכום כמה צריך העובד לשלם למס הכנסה מן המשכורת שלו.

את הסיכום הזה הוא מעביר כפול שתים עשרה פעמים בהנחה מראש שהעובד יעבוד שנים עשרה חודשים בשנה בתקציב פחות או יותר זהה. אם לבסוף נוצרו פערים במהלך החודשים הבאים, יתכן שנוכה מס שלא בצורך והעובד קיזז ללא צורך עבור מס הכנסה.

על חודשי הפסקה אלו יהיה רשאי העובד לקבל החזרי מס בגין הפסקת עבודה לאחר שידרוש החזר.

זה כדאי וגם חשוב! דרוש עכשיו מיועץ מס מוסמך בדיקה לקבלת החזרי מס בגין הפסקת עבודה!

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel