טלפון - 072-3355411

החזרי מס בגין תרומה

נתת תרומה? מגיע לך זיכוי!

המדינה מעודדת מתן תרומות על ידי אפשרות של קבלת החזרי מס בגין תרומה. גובה ההחזר יכול להגיע עד לסכום של 35% החזר שהוא כמובן סכום משמעותי מאד. בכתבה שלפנינו נסביר מתי אפשר לקבל החזרי מס בגין תרומה, מהם התנאים ואיך מממשים את זה?

 

תרומות מוכרות להחזר מס

כדי להגיש בקשה לקבלת החזרי מס בגין תרומה צריך שהתרומות תהיינה מוכרות במס הכנסה. מוסד כזה צריך לציין על גבי הקבלות שלו כי התרומות מוכרות לצרכי מס הכנסה על פי סעיף 46. אם התנאי הזה לא קיים, לא יוכל התורם לקבל החזרי מס בגין תרומה. מוסד שקיבל אישור ממס הכנסה לזכות את התורמים בהחזר מיסים יוכל להציע אותו להם.

חשוב מאד שהתורמים ישמרו על כל הקבלות שלהם היות וזו תהיה האסמכתא היחידה לחשב את גובה הזכאות לקבלת החזרי מס בגין תרומה בסוף שנת הכספים.

 

החזרי מס בגין תרומה

לא כל סכום שניתן כתרומה יכול לזכות בהחזר. החזרי מס בגין תרומה ניתנים רק בתנאי שהתרומה היתה בגובה תקרה מסוימת. מטרת החוק היא לעודד מתן תרומות ולאפשר קבלת החזר במקרה של סכומי כסף המגיעים לתקרה זו.  בכל שנה קובע מס הכנסה מהו הסכום המינימלי ומהו הסכום המקסימלי כדי להיות זכאים לקבלת החזרי מס בגין תרומה.

 

בקשה לקבלת החזרי מס בגין תרומה

כדי להגיש בקשה לקבלת החזרי מס בגין תרומה יש להצטייד במסמכים הבאים:

  • טופס 106
  • קבלות מקוריות מן הארגון שקיבל את התרומה ובו מצוין גובה התרומה ותאריך נתינתה.
  • אישור כי המוסד עומד בקריטריונים לקבלת החזר על פי סעיף 46 של מס הכנסה. האישור צריך להיות רלוונטי לשנת הכספים המתאימה.

לפעמים מוסד מסוים מקבל אישור ממס הכנסה לקבלת החזרים לתרומות עבור שנת כספים אחת, אבל הוא משתמש באותו אישור גם עבור שנים הבאות. כאשר מגיש הבקשה יבקש לקבל החזר, הוא יהיה חייב להוכיח כי המוסד קיבל אישור עבור השנה הספציפית שלו. לכן חשוב לבדוק את הנתון הזה כי אפשר להפסיד זכאות לקבלת החזרי מס בגין תרומה רק בגין חוסר דיוק, וחבל.

 

סכום ההחזר

בעקרון יכול סכום ההחזר ממס הכנסה להגיע עד 35% של התרומות כולם, אם המוסד שאליו תרמו עמד בקריטריונים הנכונים. נתון זה יכול לעודד הרבה אנשים לתרום לארגונים ולאגודות צדקה היות שהם יודעים כי מס הכנסה יעניק להם החזר משמעותי על כל נתינה.

עם זאת כדאי להוסיף כי בכל מקרה, הזיכוי לא יהיה גבוה יותר מאשר הסכום ששילם מגיש הבקשה למס הכנסה באותה שנת כספים.

לסיכום, אנשים רבים תורמים לארגונים חשובים וזה מצווה ובודאי חשוב. כדאי מאד לזכור לשמור את הקבלות כולם עד תום השנה. בסיום כל שנת כספים להגיש בקשה למס הכנסה לקבלת החזרי מס בגין תרומה ולקבל את הזיכוי המאושר בחוק.

 

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel