טלפון - 072-3355411

החזרי מס בגין חופשת לידה

איך אפשר במהלך חופשת לידה לקבל החזרי מס?

חופשת לידה היא תקופה בה העובדת אינה מקבלת תלוש משכורת. מתוקף החוק מותר לאם לשהות עם התינוק כשלושה חודשים רצופים ולקבל את המשכורת מאת הביטוח לאומי. תקופה זו נועדה לצורך השגחה על התינוק הנולד וטיפול צמוד בו. לא הרבה נשים מודעות לכך כי תקופה זו יכולה לזכות אותם בקבלת החזרי מס בגין חופשת לידה וכדאי לברר את זה כאן.

 

חופשת לידה

חופשת לידה נועדה לתת לאם היולדת תקופת הפסקה מן העבודה לצורך טיפול והשגחה בתינוק הנולד. על פי החוק במדינת ישראל נמשכת תקופת חופשת הלידה משך ארבעים ושתיים שבועות ואז העובדת חוזרת לעבודה כפי שהיתה לפני הלידה.

את המשכורת בתקופת חופשת לידה משלם הביטוח לאומי. הוא מחשב זאת על פי ההכנסה שהיתה לפני הלידה, ועל פיהם משלם לעבודת משכורת זהה. בכל התקופה הזו לא מקבלת העובדת תלוש משכורת ואסור לה להיות שכירה. חופשת לידה היא חופשה בתשלום אך לא ממקום העבודה.

 

החזרי מס בגין חופשת לידה

היות שבתקופה זו לא קבלה העובדת תלוש משכורת, יתכן מאד שנוכה לה מס ללא כל צורך. יש מקום לבדוק זכאות לקבלת החזרי מס בגין חופשת לידה על התקופה הזו, מה שיכול להסתכם בסכומי כסף משמעותיים וגדולים. על פי הנתונים שהתקבלו היו מקרים של החזרים בגובה מאות ואפילו עשרות אלפי שקלים.

 

בודקים ומקבלים

בהחלט לא כדאי לזלזל בסעיף הזה, כי הוא יכול להיות שווה הרבה מאד כסף. כדאי לדעת כי החזרי מס בגין חופשת לידה הנם זכות בסיסית שלא כל אחד מודע לכך. גם מס הכנסה לא חייב לדווח לעובדות כי מגיע להם החזרי מס בגין חופשת לידה. אם עובדת לא פונה מיוזמתה לבקש את ההחזר הזה כי לא תקבל אותו מאף אחד.

אפשר לבקש החזרי מס בגין חופשת לידה עד שש שנים אחורנית, ולכן אף פעם לא מאוחר מדי. גם אם לא ידעתם עד כה מן הענין, הרי שאפשר עוד לנסות גם עכשיו.

 

איך עושים את זה?

כדי לקבל החזרי מס בגין חופשת לידה ניגשים אל יועץ מס מומחה או משרד רואה חשבון המתמחה בקבלת החזרי מס בגין חופשת לידה ומיעצים בנידון. במשרד יפתחו תיק רלוונטי ויבקשו לראות את כל המסמכים המאמתים את הבקשה.

אם יתברר (במרבית המקרים זה אכן כך) כי העובדת אכן עונה על הקריטריונים והיא זכאית לקבל ההחזר, יבצע המשרד הגשת בקשה מסודרת של כל המסמכים אל הגורמים הנכונים במס הכנסה.

כעת תוכל העובדת להמתין עד לאישור הבקשה, זה קורה כעבור מספר חודשים תלוי בעומס של פקיד השומה. בכל אופן לאחר האישור הכסף נכנס ישירות לבנק ואין צורך בטרחה נוספת.

חבל לא לממש את הזכות הזו, מה שמגיע – מגיע. לא כך?

 

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel