טלפון - 072-3355411

החזרי מס לגרוש המשלם מזונות

משלם מזונות? מגיע לך זיכוי!

לא קל להכנס להתחייבות של תשלום מזונות, ולכן כדאי לדעת כי לפעמים אפשר לקבל על כך זיכוי. במאמר שלפנינו נסביר מתי זכאים לקבל החזרי מס לגרוש המשלם מזונות, ואיך אפשר לממש את הזכיה הזאת.

 

מי זכאי לקבל החזרי מס?

הזכאות לקבל החזרי מס לגרוש המשלם מזונות מאפשרת לכל אחד המשלם מזונות לקבל זיכוי בגין כך. אמנם על פי החוק של מס הכנסה כל משפחה חד הורית שמחזיקה בבעלותה ילד, מקבל ההורה נקודת זיכוי בגין כך, אולם מעתה יש לדעת כי גם מי שמשלם מזונות ואינו מחזיק בבעלותו ילד יכול לקבל זיכוי בגין הוצאה זו. זה נכון גם לגבי אדם שכבר התחיל נישואין שניים ונכנס למערכת משפחתית אחרת, כל עוד הוא משלם מזונות עבור ילד שלו (אף שלא נמצא בבעלותו עד לגיל 18, הוא יכול עדיין לקבל עליו נקודת זיכוי, ובמילים אחרות לממש החזרי מס לגרוש המשלם מזונות על פי החוק.

 

החזרי מס לגרוש המשלם מזונות

ממשמעות החוק היא שאפשר לבקש רטרואקטיבית על לשש שנים אחורנית החזרי מס לגרוש המשלם מזונות כל עוד הוא לא הגיש בקשה בגין כך ולא קיבל החזר. נתון זה הוא מאד חשוב ומשמעותי היות ואנשים רבים לא מודעים לחוק, וכאשר מתברר להם הזכאות הם כבר הספיקו לשלם שנים רבות מזונות בלא לקבל שום זיכוי. מעתה הם יוכלו להגיש בקשה ולקבל החזר של זיכוי החזרי מס לגרוש המשלם מזונות לפחות עבור שש השנים האחרונות.

 

מימוש החזרי מס לגרוש המשלם מזונות

מומלץ מאד להגיש את הבקשה באמצעות יועץ מס, המתמצא בחוקים ויודע בדיוק אלו מסמכים להגיש. זאת בכדי שהבקשה אכן תאושר והגרוש יוכל לקבל את ההחזר המגיע לו בקלות מרבית.

ישנם נקודות נוספות בחוק היכולות להעניק לגרוש הטבות בלעדיות, אף שהוא לא היה מודע להם. למשל: הם הילד אשר הוא משלם עליו מזונות הוא מתחת לגיל שש יש לו זכאות גדולה יותר, מאשר בגיל מבוגר. לכן חשוב להדגיש למס הכנסה מה גיל הילדים עבורם נדרש ההחזר. בנוסף חשוב להגיש את כל המסמכים הנכונים עם הוכחה ברורה לגבי תשלום המזונות ומשך הזמן בו נעשה התשלום כדי לקבל החזר על כל אותם שנים בהם הגרוש שילם מזונות ולא קיבל על כך זיכוי.

 

מסמכים עבור החזרי מס לגרוש המשלם מזונות:

  • הוכחה על הסכם גירושין בין בני הזוג ובו מפורט הסכם תשלום מזונות
  • הוכחה בנקאית וכדו' על תשלום מזונות בפועל משך כל אותם שנים עבורם מצורפת הבקשה.
  • הכנסות של מגיש הבקשה ממקום העבודה בהם עובד הגרוש (כדאי לצרף טופס 106 או תלושי משכורת ממקום העבודה). אם הגרוש עובד ביותר ממקום עבודה אחד יש להצהיר על כל מקום בנפרד.

כדאי לדעת כי הזכויות של החזרי מס לגרוש המשלם מזונות הינם משמעותיות ויכולות לשפר את איכות החיים. חבל לא לקבל את מה שמגיע על פי חוק ולדרוש את הזיכוי מהמקום המתאים!

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel