טלפון - 072-3355411

החזרי מס לחולי סרטן

אתם חולים, מגיע לכם החזר!

היות ומחלת הסרטן הנה מחלה קשה המשפיעה על התפקוד באופן גורף, ישנו חוק מיוחד המזכה חולה אונקולוגי לקבל החזר מס לחולי סרטן כדי להקל את תקופת מחלתו. בכתבה שלפנינו נסביר מי זכאי לקבל החזר מס לחולי סרטן, מה הם הקריטריונים שעליו לעמוד בהם, ובמה מזכה אותו זיכוי זה.

החזר מס לחולי סרטן

חולים רבים סובלים ממחלת הסרטן ואינם מודעים לזכויות שיכולות להקל עליהם מבחינה כלכלית. מדובר במצב בו המחלה משפיעה על התפקוד היום יומי, על היכולת לעבוד ולפרנס כאשר במקרה כזה אפשר לקבל החזר מס לחולי סרטן ממס הכנסה. חולים הנמצאים בקטגוריה זו הם חולים שעברו ניתוח כדי לטפל בגידול שבגופם או כאלה שסובלים ממחלה מפושטת והם מקבלים טיפולים עקב כך. (גם כימיים וגם הקרנות, במקביל או בנפרד). חולים מקבוצות אלה נמצאים תחת ההגדרה של חולי סרטן וזכאים לקבל החזר מס לחולי סרטן.

זכאות של החזר מס לחולי סרטן

כדי להיות זכאים לכך, צריך להכנס להגדרה אחת מן השתיים:

 100% נכות מן המצב הרפואי

או 90% נכות ממספר מצבים משולבים יחד. לדוגמא אם החולה סובל מבעיה בתפקוד היד שמעניקה לו אחוז מסוים של נכות ומבעיה נוספת במערכת העיכול שמקנה לו אחוזים נוספים של נכות, יחד הם צריכים להגיע ל-90%.

את החישוב של הנ"ל מבצעים בצורה משוקללת ולא בשיטה של אחד פלוס אחד. זאת אומרת שחמישים אחוזי נכות ברגליים ועוד חמישים אחוזי נכות בריאות הם לא מאה אחוז נכות כמו שניתן לטעות. משקללים את האחוז ביחס לחשיבות האיבר והמשקל שיש לאחוז זה בסך הכללי ומקבלים את הנתון הסופי.

מימוש החזר מס לחולי סרטן

כדאי לדעת כי החזר מס לחולי סרטן יכול להיות נתון משמעותי מאד בחייו של החולה. אם החולה הוא שכיר או עצמאי והיו לו הכנסות קבועות, החזר המס יכול להגיע אפילו עד ל-550,000 ש"ח החזר.

אפשרות נוספת של החזר מס לחולי סרטן יכולה להיות במקרה שיש לחולה זה השקעות בנירות ערך, השקעות ברכוש וכדו' אשר מניבים לו תשואה, גם עליהם הוא זכאי לקבל החזר מס עד לסכומים של 65,000 ש"ח.

הסתייגות נוספת וחשובה שיש לתת עליו את הדעת – כדי להיות זכאי לקבל החזר מס לחולי סרטן חשוב שתקופת המחלה תהיה ארוכה דיה. אם מדובר בפחות מ-185 יום אי אפשר לקבל החזר.

איך מקבלים החזר מס לחולי סרטן?

התהליך עובר דרך ביטוח לאומי, להם מגישים את הטפסים שמקבלים במס הכנסה. לאחר מילוי כל הטפסים והוכחות רפואיות אודות המחלה ממנה סובל המבקש, מחליטה הוועדה בביטוח לאומי אם לאשר את ההחזר או לדחות. כדי להתחשב במצבם הקשה של חולי סרטן, הם פטורים מלהגיע בעצמם אל וועדה זו. די אם יגישו את הטפסים במלואם, וישלמו עבור הבקשה את התשלום המתבקש, ואין צורך יותר להגיע. אם וכאשר הבקשה תאושר הם יקבלו על כך הודעה.

האפשרות של החזר מס הכנסה לחולי סרטן, מקלה על חולים אלה מבחינה כלכלית ומאפשרת להם לגייס משאבים להחלמה מיידית!

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel