טלפון - 072-3355411

החזרי מס לילד עם לקויות למידה

יש לך ילד עם לקות למידה? דרוש את זכויותך!

לגדל ילד, בעלת ליקויי למידה, זה דבר לא קל. הורים המגדלים ילד עם בעיות הקשורות בתחום, יודעים את הזמן וההשקעה הדרושים לשם קידום הילד, את הטיפולים הפרא רפואיים או התרופתיים השונים ועוד. כדאי שתדעו, שייתכן מאוד, במידה ויש לכם ילד בעל ליקויי למידה, שאתם זכאים להטבות מס בשווי אלפי שקלים.

מדוע ילדים הסובלים מליקויי למידה זכאים להטבות מס?

חייהם של ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות, הם לא קלים כלל, הם נאלצים להתמודד עם מציאות מורכבת, שבה קשיים לימודיים וחברתיים מלווים אותם מדי יום ביומו. גם חיוו של ההורה, המנסה להקל על ילדו הסובל מהבעיות הנתונות לא קלים כלל. פעמים רבות נדרש ההורה לפספס ימי עבודה, בכדי ללוות את הילד לטיפולים אשר נועדים להקל על בעיותיו. כמו כן, ההורה צריך לעבוד עם הילד סביב השעון, ולהעניק לו טיפול רלוונטי לבעיותיו, מתחום הרפואה הקונבנציונלית והפרא רפואית. המדינה מבינה את הקושי והצורך המורכב של ילדים הסובלים מבעיות שכאלה, ושל הוריהם, ומקלה על ההורים, בהטבות מס והחזרי מס רלוונטיים, במידה וההורים לא קיבלו הטבות בשנים קודמות.

מי זכאי להחזרי מס על ילד ליקוי למידה?

כל הורה, שהילד שלו אובחן על ידי וועדת השמה, כסובל מליקויי למידה,שעונים בדרך כלל להגדרה של ADD  או ADHD. ילדים אלו,  לרוב סובלים מבעיות קשב וריכוז או היפראקטיביות, הפוגעים בשגרת ובאיכות חייהם שלהם ושל הוריהם, האמורים לספק תמיכה פיזית ונפשית, לילד, אשר תקל עליו, את לימודי בבית הספר והתמודדותו עם החיים בכלל. במידה והילד לומר בחינוך מיוחד, ההורים ידרשו להביא אישור מוועדת השמה ואישור מבית הספר שהילד לומד בו, בשביל לקבל את הטבות המס. במידה והילד לומד בכיתה ט ומעלה, ולא לומד במסגרת חינוך מיוחד, מכיוון שאין מסגרות המיועדות לתחומים הללו בכילאים הללו, הוריו יהיו זכאים לקבל עליו בכל זאת, הטבות מס.

מה צריך להביא בכדי לקבל החזר מס על ילד לקוי למידה?

בשביל לקבל החזר מס על ילד לקוי למידה, יש צורך באבחון של נוירולוג הקובע שהילד סובל מההפרעה המדוברת, כמו כן יש צורך באישור מוועדת השמה, שהילד הופנה על ידה ללימודים במוסד של חינוך במיוחד, בעקבות הבעיה שבהוא סובל ממנה. בנוסף לזה, יש צורך להביא אישור ממוסד הלימודים, שכן הילד לומד במוסד לחינוך מיוחד. ילד הסובל מההפרעות הללו, אך משולב בכיתה רגילה, הוריו אינם זכאים להחזר מס. החזר המס מתבצע בעצם, בתוספת נקודות לנקודות הזיכוי בתלוש המשכורת של הוריו, דבר המקנה להם תשלום נמוך משמעותית יותר למס ההכנסה.  במידה ולא קיבלתם החזרי מס בשנים הקודמות, ניתן להביא את המסמכים הנדרשים הרלוונטיים לשנים קודמות, ולקבל החזר מס רטרואקטיבי. את המסמכים הנדרשים יש להגיש למס הכנס כל שנה מחדש, בכדי לקבל את הזכאות הנקודתית במס.

אז אם ילדך סובל מלקויות למידה, מאובחנים ולומד במסגרת החינוך המיוחד, אל תוותר על זכויותיך.

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel