טלפון - 072-3355411

החזרי מס למשפחה חד הורית

כי למשפחה חד הורית חובה לסייע!

לעיתים קרובות יכול הורה לקבל החזרי מס למשפחה חד הורית, אם הוא לא מימש את זכותו לקבלת תוספת של נקודות זיכוי בגין מצבו המיוחד. בכתבה שלפנינו נסביר מתי הוא יהיה זכאי לכך, ואיך זה מעשי.

 נקודות זיכוי למשפחה חד הורית

נקודות זיכוי הם הטבות מסוימות שנותן מס הכנסה עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.  זה נכון לגבי משפחות מרובות ילדים, הורים לתינוקות קטנים וגם למשפחות חד הוריות המגדלות לבד את הילדים. נקודות זיכוי אלה מעניקות זכאות מתשלום מס הכנסה, ואז הניכוי במשכורת יהיה נמוך יותר ממשפחה רגילה.

משמעות החוק

משמעות החוק של תוספת נקודות זיכוי הוא שאם ההורה לא מימש את זכאותו בגיל העלאת נקודות זיכוי עבורו והוא המשיך לשלם מס הכנסה כאילו הם היו משפחה רגילה, הרי שמגיע לו החזר על המס ששילם ללא צורך. הוא יכול להגיש בקשה עבור החזרי מס למשפחה חד הורית ולקבל את המגיע לו על פי חוק.

מטרת החוק היא לסייע עבור משפחה חד הורית, היות ובדרך כלל יש לה מפרנס יחיד. על מנת להפחית את הצורך בתשלום מסים ולהקל עליה את ניהול התקציב מתחשב מס הכנסה ומעניק למשפחות אלה נקודות זיכוי גבוהות יותר ממשפחה רגילה. אם זאת חשוב שהורה במשפחה כזו יבדוק האם הוא באמת מוגדר נכון בתלוש המשכורת, יתכן שהוא עדיין משלם כאילו היה משפחה רגילה ואז מגיע לו החזר.

 

החזרי מס למשפחה חד הורית

אפשר לקבל החזרי מס למשפחה חד הורית גם עבור מספר שנים אחורנית. עד שש שנים ניתן להגיש בקשה לקבלת ההחזר. חשוב להתייעץ עם רואה חשבון מוסמך או יועץ מס על מנת להגיש נכון את הבקשה, לפעמים הגשה נכונה משנה את כל פני התמונה.

כי מי שמכיר היטב את נבכי החוקים של מס הכנסה ויודע באלו קריטריונים צריך לעמוד כדי לקבל החזר, יכול להצביע על הנתונים הנכונים שיזכו את המבקש בקבלת החזר ומתי לא.

שווי ההחזר

כדאי לדעת כי מדובר על סכום משמעותי אשר מצטבר עד לכדי 2000 שקלים בשנה ויותר. סכום זה משתנה מאדם לאדם בהתאם לגובה המשכורת שלו ובהתאם למספר נקודות הזיכוי שהוא זכאי להם. בכל מקרה כדאי לנסות להגיש בקשה ולא להפסיד את ההכנסה. מס הכנסה בכל מקרה לא פונה מיוזמתו על הורים במשפחה חד הורית על מנת לתת להם החזרי מס למשפחה חד הורית וזה תפקיד ההורה בלבד.

הורה שדורש החזר, והיא מגיעה לו על פי חוק, יקבל אותה במלואה. מי שלא מבקש יפסיד את זכאותו וחבל.

לסיכום, כל מי שעומד בקריטריונים הבאים כדאי לו להגיש בקשה לקבלת החזרי מס למשפחה חד הורית:

  • הוא הורה יחיד במשפחה.
  • בבעלותו ילדים מתחת לגיל 19.
  • הילדים הללו אינם נשואים.

 

 

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel