טלפון - 072-3355411

החזרי מס בגין החלפת מקום עבודה

כל הפרטים על החזרי מס בגין החלפת מקום עבודה

החלפת מקום עבודה לעיתים כרוכה בפער זמני בין עבודה קודמת לעבודה חדשה, דמי אבטלה או לעיתים נלווית לקורס תעסוקתי. ריכזנו עבורכם את הגורמים המשפיעים על החזר מס בגין החלפת מקום עבודה

מה זה החזר מס

חוק מס הכנסה חל על כל אזרחי מדינת ישראל עובדים שכירים או עצמאיים. במקרים של עובד שכיר יחושב המס אותו עליו לשלם בהתאם למשכורתו השנתית של העובד. אם אדם הפסיק את עבודתו מסיבה כל שהיא במהלך השנה יכול להיווצר מצב בו מס הכנסה קיבל תשלום גבוה יותר מאותו אזרח ובמקרה זה יכול להיות שהעובד השכיר יהיה זכאי להחזר מס.

כיצד מחשבים את גובה ההחזר

זכאות לקיום תנאי החזר מס בגין החלפת מקום עבודה נוצרת עקב חוסר תיאום טבעי בין שני מקומות העבודה – העבודה אותה עזב העובד השכיר והעבודה החדשה אליה הוא התקבל.  המעסיק בעבודה הישנה חישב את גובה המס בהתאם למשכורת קבועה לעובד ובחישוב שנתי. במקום העבודה החדש חשב השכר קבע את גובה תשלום המס בהתאם למשכורת שסוכמה במקום החדש. במקרים אלו בראיה שנתית נוצר פער בין גובה המשכורות של השכיר לבין המס אותו הוא שילם בפועל. מצב כזה מזכה את העובד השכיר להחזר מס.

אחד הגורמים המשפיעים על גובה החזר מס בגין החלפת מקום עבודה תלוי בהפרשים שבין המשכורת הקודמת למשכורת החדשה

החזרי מס – ייעוץ מקצועי מיועץ מס

במקרים אחרים יכול להתקיים מצב הפוך- מצב בו העובד חייב כסף למס הכנסה. על מנת להיות בטוח בתנאי החזרי המס יש להתייעץ עם יועץ מס. היועץ בודק את תלושי השכר ומתאים אותם לתנאים וגורמי השפעה נוספים המשפיעים על זכאות החזר מס בגין החלפת מקום עבודה. יועץ מס המתמחה בהחזרי מס לשכירים יוכל לבצע את הבדיקה המקיפה הנערכת אחת לשש שנים בראיה רטרואקטיבית. בדיקה מקיפה זו תענה על השאלות האם יש מקום לתביעת החזר מס, האם קיימים חובות ועוד.

גורמים משפיעים על החזר מס

יש לציין שהגורם המשפיע ביותר על גובה החזר מס בגין החלפת מקום עבודה תלוי בהפרשים שבין המשכורת הקודמת למשכורת החדשה. גם אם חלה עליה או ירידה בגובה המשכורת. גורם נוסף שיכול להשפיע על החזר מס הוא הכנסה בתקופה שבין העבודות גם אם ההכנסה אינה מעבודה. לדוגמא: קבלת דמי פגיעה או דמי אבטלה מביטוח לאומי, אם העובד מחליט ללמוד קורס תעסוקתי הנחשב כהכשרה מקצועית מטעם משרד התעשייה ובגינו מקבל תשלום ודמי אבטלה, פיצויים מעבודה קודמת או דמי לידה. כל אלו יכולים להשפיע על גובה החזר המס.

לסיכום הדבר החשוב ביותר בזכאות החזר מס בגין החלפת מקום עבודה הוא ייעוץ אישי של רואה חשבון שילווה את התהליך ויבצע בדיקה מקיפה שתוודא את זכאות העובד השכיר להחזר מס.

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel