טלפון - 072-3355411

החזר מס דמי אבטלה

כל המידע על החזר מס דמי אבטלה

אם אתם חושבים שגם אתם זכאים להחזר מס בגין אבטלה קראו את המאמר הבא. ריכזנו עבורכם את כל התנאים ההכרחיים לזכאות החזר מס דמי אבטלה על מנת להקל עליכם ולהעניק לכם את האפשרות לממש את מירב הזכויות וההטבות שלכם ממס הכנסה

מה הוא החזר מס בגין אבטלה

תשלומי המסים נקבעים על ידי המעסיקים, גובה המס נקבע על ידי חישוב שנתי של המשכורת אותה מקבל העובד. על מנת לחשב את המסים על פי חוק יש לחשבם על פי משכורת קבועה במהלך השנה. במקרים של אבטלה או הפסקת עבודה מסיבות שונות משתנה גובה ההכנסה של העובד והוא זכאי לתשלומי החזר מס דמי אבטלה. למשל תשלומי מס שנקבעו על פי משכורת של 6,000 ₪ ולאחר מכן הופסקה ההכנסה, גובה המס נשאר קבוע עד לסוף אותה השנה. במקרים בהם הופסקה השתכרותו של העובד נוצר פער בין גובה המס אותו עליו לשלם לפני הפסקת העבודה ולאחריו.

תנאי אבטלה להחזר מס

הזכאים למימוש זכויות החזר מס דמי אבטלה הם המקרים הבאים: פיטורין, מחלה, שנת שבתון וחופשה ללא תשלום. במקרים של פיטורין מופסקת ההכנסה הקבועה לאותו עובד ולאחר מכן נוצר פער בין גובה תשלומי המס שעליו לשלם בהתאם להכנסה הקבועה המשתנה עקב הפיטורין. במקרים של חופשה ללא תשלום מדובר למשל במקרים של חופשת לידה ארוכה יותר, או במקרים של מחלה בה העובד אינו מסוגל לעבוד ומימש את כל ימי המחלה בתשלום המוענקים לו על פי חוק.

שימו לב שחברת הייעוץ ואנשי המקצוע שלכם גובים עמלות ממוצעות בשוק

טפסים נדרשים

הליך החזר מס דמי אבטלה כרוך בבירוקרטיה והגשת טפסים מתאימים. טופס 106 המסכם את הכנסותיו של העובד באופן שנתי הוא הטופס העיקרי אותו עליכם להנפיק לרואה החשבון. בנוסף במקרים נוספים על העובד לספק אישורים רפואיים, מסמכים ואישורים מביטוח לאומי, אישורי מחלה, מסמכים המעידים על תשלומי דמי אבטלה ועוד מסמכים שידרשו מרואה החשבון או חברת ייעוץ המס המטפלת בתיק.

טיפול בתיק התביעה

אחד הדברים החשובים הוא בחירת חברת ייעוץ מס או רואה חשבון מקצועי ומנוסה המתמחה בתחום החזר מס דמי אבטלה. אנשי מקצוע המכירים את המערכת יודעים לשים לב לפרטים סמויים מהעין ומכירים את הזכויות המגיעות לאזרח על פי חוק. אנשי מקצוע המכירים את מערכת מס הכנסה ידריכו אתכם וימקדו אתכם בהנפקת הטפסים והמסמכים הנדרשים.

בדיקת זכאות חינם

חשוב לדעת – בדיקת זכאות החזר מס דמי אבטלה מסופקת לכם חינם על ידי רוב חברות הייעוץ. התשלום לחברות לרוב נקבע על ידי עמלות הנקבעות באחוזים מהחזר המס אותו קיבל התובע. שימו לב שחברת הייעוץ ואנשי המקצוע שלכם גובים עמלות ממוצעות בשוק והם מנוסים ומכירים את מערכת מס הכנסה.

לסיכום חשוב לדעת כי לא כל אחד זכאי לתביעת החזר מס דמי אבטלה, אם אתם עומדים בתנאי הזכאות ובידיכם המסמכים  הדרושים תוכלו להתחיל את התהליך וליהנות ממימוש זכויותיכם המגיעות לכם על פי חוק.

 

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

החזרי מס על פנסיה

החזרי מס על פנסיה שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »

הסבר על החזרי מס

הסבר על החזרי מס שכיר, במקרים רבים מגיע לך החזר ממס הכנסה. שכירים רבים לא יודעים את זה ומשאירים כסף ששיך להם בקופת המדינה. מס

קרא עוד »
סגירת תפריט
Close This Panel