טלפון - 072-3355411

החזר מס הכנסה לשכירים

החזר מס הכנסה לשכירים

החזר מס הכנסה לשכירים

אני עובד, מגיע לי שכר?

אנשים חושבים כי כדי לקבל החזר ממס הכנסה עליהם להיות עצמאים בלבד, לא כולם מודעים לכך כי גם לשכירים מגיע החזר מס הכנסה לשכירים, ומדובר בסכומים גדולים ומשמעותיים. אמנם כדי לדעת האם גם אני בכלל הזיכוי או לא, חשוב לבדוק את הנתונים ולראות מי באמת עומד בקריטריונים הנכונים.

 

מתי מקבלים החזר מס הכנסה לשכירים?

האפשרות לקבל החזר מס הכנסה לשכירים מתאפשרת במקרים רבים, נציין מספר דוגמאות לכך:

  • אם היתה באמצע שנת המס תקופה של הפסקה מן העבודה לצרכים שונים, זה יכול להיות בגלל אבטלה, חופשה שקיבלתם ללא תשלום מן המעביד, הפסקת עבודה במקום מסוים ותחילת עבודה במקום אחר, וכן הלאה. כל מצב של הפסקה שהיתה באמצע התקופה יכולה לזכות את העובד בזיכוי של החזר מס הכנסה לשכירים.
  • השקעה בקופות גמל או בביטוח חיים הן עבור העובד והן עבור בני משפחתו ואפילו הורים יכולה לזכות אותו עם החזר מס הכנסה לשכירים.
  • עובד שפוטר באמצע שנת המס יכול לקבל החזר מס הכנסה לשכירים, או לחילופין עובד שיצא לפנסיה.
  • עובד שסובל מליקוי בריאותי חמור, הוא או בן משפחתו זכאי לקבל החזר מס הכנסה לשכירים.
  • עובד המפריש הוצאות של אחזקת הורה בבית אבות או אחזקת קרוב משפחה במוסד רפואי.
  • מי שעובד במספר מקומות עבודה.
  • עובד שמפרנס משפחה חד הורית.
  • עובד שמפריש מכספו תרומות עבור כל מטרה שהיא, בתנאי שהתרומות מוכרות לצרכי מס.
  • חשוב לציין נתון נוסף – רק מי שמשכורתו בסך כל העבודות מגיע לסכום בו הוא חייב להפריש מס הכנסה, יכול להיות זכאי לקבל החזר מס הכנסה לשכירים. (המחיר נע בין 4500 ל-5000 ש"ח ברוטו).

 

תהליך קבלת החזר מס הכנסה לשכירים

כדי לקבל החזר מס הכנסה לשכירים חשוב לעמוד בקריטריונים של מס הכנסה, וחשוב עוד יותר לדעת להגיש את הבקשה. יש להגיש מסמכים רלוונטיים המאשרים את המצב הנתון כדי להוכיח למס הכנסה כי אכן אנחנו עומדים בנתונים וזכאים לקבל החזר מס.

לשם כך אפשר וגם רצוי להתיעץ עם משרד רואה חשבון, או כל גוף פיננסי שיודע ומכיר את הכללים. זאת בכדי להציג נכון את העובדות ולקבל את הזכות שמגיעה לשכיר על פי חוק.

 

החזר מס הכנסה לשכירים

חשוב להוסיף כי שכירים שלא יבקשו החזרי מס הכנסה לשכירים אם בגלל חוסר ידיעה, אם בגלל דחינות וכדומה יפסידו את ההחזר שהיו יכולים לקבל. מדובר בסכומי כסף שיכולים להיות משמעותיים מאד שחבל מאד להפסיד. כספים אלו משולמים לשכירים על ידי מס הכנסה וזאת בהתאם לחוק במדינת ישראל, אין שום סיבה לוותר על מה שמגיע רק בגלל עצלות או חוסר ידיעה מספקת.

אז הנה, עכשיו גם אתם יודעים – יכול בהחלט להיות שמגיע לכם מס הכנסה לשכירים. בדקו היטב את הנתונים והגישו בקשה לגורם המתאים!

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

אם מצאתם את המאמר בנושא "החזר מס הכנסה לשכירים" מעניין, שתפו עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט
Close This Panel