טלפון - 072-3355411

החזר מס לשכירים טפסים

החזר מס לדכירים טפסים

החזר מס לשכירים טפסים

החזר מס לשכירים טפסים – המדריך המלא

החזר מס לשכירים הוא הליך בירוקראטי לעיתים מסובך ומתיש. הליך זה דורש נבירה עמוקה במסמכים ישנים או הנפקתם מחדש דרך מקומות עבודה קודמים. ריכזנו עבורכם את רשימת הטפסים המלאה והמסמכים שעליכם להגיש לצורך בדיקת זכאות החזר מס לשכירים

טפסים נדרשים

על מנת לגשת לתביעת החזר מס לשכירים ולממש את מירב הפוטנציאל הכספי המגיע לכם מהמדינה והטבות מס הכנסה יש להתכונן לתהליך בירוקרטי. התהליך דורש גם מילוי טפסים שונים והנפקת אישורים נדרשים ממוסדות מדיניים, מקומות עבודה, רשות מס הכנסה ועוד. שני סוגי טפסים חשובים שעליכם להצטייד איתם הם טופס 106 – הוא טופס סיכום תשלומי מס שנתי. החזר מס לשכירים טפסים נוספים שעליכם להגיש ביניהם גם טופס 135 –  טופס בקשת החזר מס לשנה עבורה אתם תובעים את החזר המס.

אישורים ומסמכים נלווים

שני הטפסים שציינו טופס 106 וטופס 135 הם לא הטפסים היחידים שעליכם להגיש על מנת לבדוק את זכאותכם ולדון בבקשתכם להחזר מס כשכירים. מסמכים נוספים יכולים להיות: אישורי ביטוח לאומי על דמי אבטלה או תשלומי גמלאות שונות, אישורי דמי לידה, טופס 161 הוא טופס פיצויים אם קיבלתם מעבודה קודמת, אישורי קופות גמל, אישורים רפואיים במקרים שונים, אישורי שירות מילואים ועוד טפסים נוספים שידרשו על ידי יועץ המס שלך.

אל תהססו בדקו עוד היום האם גם אתם זכאים להחזר מס לשכירים

הנפקה מחדש של טפסים

בהליך החזר מס לשכירים טפסים רבים נדרשים מהתובע להגיש ליועץ המס על מנת לבצע בדיקת זכאות מקיפה ועל מנת להוכיח את זכאותו למימוש הטבות המס המגיעות לו מהמדינה.  לעיתים מתקיים מצב בו האזרח אינו מוצא את כל הטפסים הנדרשים ולכן עליו להנפיקם מחדש. לחברות ייעוץ מס מנוסות יש גישה למערכות מחשוב מתקדמות של מס הכנסה הארצי ואנשי המקצוע יכולים להנפיק מחדש טפסים שאבדו לאותה שנה בה תובעים את החזר המס לעובד.

בדיקת זכאות

בדיקת הזכאות המקיפה נערכת על ידי יועצי מס המתמחים בהחזרי מס לשכירים. בדיקה זו יורדת לעומק ההכנסות של העובד השכיר, בודקת את מקומות העבודה ואת הפרשי השכר. רואי החשבון מתעמקים בבדיקת החזר מס לשכירים טפסים ואישורים מכל הסוגים הנוגעים בכל תחומי חייו של העובד המשפיעים על זכאותו להחזר מס על מנת לממש את הזכויות וההטבות המגיעות לו.

תביעת החזר מס לשכירים

מרגע הגשת הבקשה להחזר מס ועד לקבלת הכסף לחשבון הבנק של התובע הזמן הממוצע הוא בין שלושה לארבע חודשים לעיתים אף יותר. ישנם מצבים בהם התובעים גילו כי בקופת המדינה חיכו להם אלפי שקלים המגיעים להם.

אל תהססו בדקו עוד היום האם גם אתם זכאים להחזרי מס. החזר מס לשכירים טפסים מסמכים ואישורים נלווים מחייבים אתכם להיות עם האצבע על הדופק ולהיוועץ באנשי מקצוע מומחים להחזר מס לשכירים.

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

אם מצאתם את המאמר בנושא "החזר מס לשכירים טפסים" מעניין, שתפו עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט
Close This Panel