טלפון - 072-3355411

תאום מס לשכירים

תאום מס לשכירים

 

תאום מס לשכירים

הכל על תאום מס לשכירים!

אם אתה עובד בעבודה אחת קבועה ויציבה, המספקת לך משכורת אחת, סביר להניח שהמאמר הזה הוא לא עבורך. אך במידה ואתה עובד בשתי עבודות, ומקבל בנוסך ל2 המשכורות עוד קצבה, המאמר הבא אמור לסייע לך, לקבל את מה שמגיע לך, בהתאם לחוק, בקיזוז המס הראוי.

מהו תיאום מס?

כל אדם חייב בתשלום מס על הכנסותיו, ככל שגובה ההכנסה עולה, כך עולה גם גובה המס. מהמס המשולם מקוזזים נקודות זיכוי, בהתאם למצבו המשפחתי של כל אדם המשלם את המס. אם אתה שכיר, העובד ב2 עבודות או יותר, או אם אתה אדם המקבל קצבה חודשית, ובשנת מס, קיבלת עוד הכנסה ממקור כלשהו, עלייך לעשות תאום מס. את תאום המס אתם יכולים לעשות בעצמכם, על ידי המעביד שלכם, או על ידי גוף אחר שיהווה ייצוג עבורכם מול רשויות המס. כמו כן ניתן לשלוח את המסמכים בדור או בתר האינטרנט. במידה ואתה מעוניין לבצע את תיאום המס, באופן פיזי במקום עצמו, הרי שהתאום מתבצע במשרדי מס ההכנה הרלוונטיים למקום מגורך.

מדוע חשוב לעשות תאום מס?

מטרתו של תאום המס בעצם, הוא לרכז את כלל ההכנסות של אותו אדם, ולנכות מהם מס מתאים באופן כללי, כמשכורת אחת. במידה והאדם העובד בכמה מקומות עבודה לא דיווח על כל מקומות עבודתו, ומס הכנה גילה את זה, ינוכה לו מס על פי הדרגה הגבוהה ביותר ממשכורתו, ובעצם, הוא יפסיד מכך כסף רב. לכן יש צורך לדווח על מספר מקומות עבודה, באמצעות טופס מיוחד, וכן על כלל המשכורות אותם האדם מקבל, בכדי להביא לקיזוז המס הנכון מכלל המשכורות, ולא לקיסוס מס גבוה מדי מכל משכורת בנפרד.

כיצד מבצעים תאום מס?

במידה ובחרתם להגיע  למשרדי מס ההכנה, יש למלא טופס 116, שהוא טופס תיאום מס, ויש לצרך את המסכמים הבאים: תלושי שכר מכל המעסיקים, תלושי קצבה מכל נותני הקצבה, מספרי תיק של כל הניכויים ואישורים על הכנסות אחרות, במידה ויש כאלה. לאחר שצברתם את כל הטפסים הדרשים, אתם מעבירים אותם לאדם המטפל בתאום מס. אם בחרתם בדרך מקוונת, עליכם להיכנס לאתר האינטרנט ולמלא את הפרטים הרלוונטיים מופיעים בהתאם לתיאום מס לשכירים, במידה ובחרתם בדואר, עליכם לשלוח למשרדי מס ההכנה את כל המסמכים הרלוונטים. לשוב למלא את המסמכים באופן קריא וברור, לציין את כל העובדות ולא לשכוח שום פרט רלוונטי, כדי לא לחזור על התהליך שנית.

תאום מס לשכירים העובדים בכמה עבודות, הוא הכרחי וכדאי לעשות אותו בהקדם האפשרי, בכדי שלא ינוכה לך ממשכורתך מס מיותר. לאחר שהמס המנוכה, לקבל החזר עליו זה תהליך מורכב יותר. ולכן מלכתחילה אם ידוע לך שיש לך צורך בתאום מס לשם קיזוז המס הנכון, עשה זאת מבלי התמהמות מיותרת.

רוצה לדעת האם מגיע לך החזרי מס ?

אם מצאתם את המאמר בנושא "תאום מס לשכירים" מעניין, שתפו עם חבריכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט
Close This Panel